Sadece yetişkinler için değil çocuklar için de resim yapmanın sayısız faydası olduğunu vurgulayan Salman, bu faydaları şöyle sıraladı: 
 
"Resim yaparak çocuk, küçük kaslarını etkin bir biçimde kullanmayı öğrenir ve böylece göz-el koordinasyonunu da sağlamış olur.
 
Çocuk yeni figürler çizdikçe bundan hoşnut olur. Çevresinden de onay alıyorsa bu hoşnutluk oranı artar. Bir şeyler başardığına inanır ve bu da öz güven oluşturmasını sağlar. Kişiliğini, arzularını, kaygılarını yansıtır.
 
Resim bir iletişim aracıdır. Çocuk kullandığı renklerle, çizdiği çizgilerle iç dünyasını kâğıda yansıtır.
Çocuklar resim ile birlikte, yaptıkları çizgilerle kullandıkları boya kalemleri ve çeşitli fırça darbeleri ile gün içinde yaşadıkları çeşitli kızgınlıklarından soyunabilecekleri gibi içlerinde biriken enerjiyi meşru bir biçimde boşaltma imkanı bulurlar".
 
Bohem’ i kurarken aşkla yola çıktığını söyleyen Burcu Erkal Salman, "Amacım her şeyden önce bir ressam olarak, sanat ile iç içe bir mekan oluşturmaktı. Galeri sadece sergilerden ibaret olmamalı diye düşünüyorum. Bu bağlamda zaman zaman çocuklara da atölye çalışmaları düzenleyerek farklı etkinlikler yaptık. Bu yıl da yetişkinlere resim kursu başlattık. En büyük destekçim, benim de hocam olan Ressam Semra Hasgüleç oldu. Bohem’ de Salı günleri resim kursumuz, onun farklı teknikleri ile çok daha renkli geçiyor. Avantajımız, arkadaş ortamında, eğlenerek öğrenmek isteyenlere tek teknik değil, karakalemden akriliğe, pastelden yağlı boyaya, kolaja kadar farklı bir çok teknik görebilecekleri ve sonunda da 'kendileri hazır olduğunda' sergi açabilecekleri bir mekan olmamız. Bütün bu etkinliklerdeki amacımız ise 'Yaşamımızda; ruhumuzu dinlendirmek, kendimizi yeniden keşfetmek ve bir iz bırakabilmek için üretmek' olacak”dedi.